Güncel:
Yorum Yap Yazdır
Yüce meclisin boksör vekilleri yumruk yumruğa!!
 TBMM Genel Kurulu'nda yoklama sonrası AK Parti'li ve MHP'li iki milletvekili arasında yumruklu kavga çıktı. Kavganın büyümesi ve çok sayıda milletvekilinin karışması nedeniyle birleşime ara verildi. TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, daha sonra birleşimi kapattı.
Genel Kurul'da MHP'nin sınır komşularındaki çatışmalara Türkiye'den katılımın araştırılmasına ilişkin önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin önerisinin görüşmeleri tartışmalara neden oldu.

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, AK Parti'nin Türkmen ayırımı yaptığını iddia ederek, "Irkçı, faşist zihniyetinizi kınıyoruz. Kusura bakmayın siz faşistsiniz, ırkçısınız" dedi.

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Türkmenlere sahip çıktıklarını belirterek, "Kimin faşist olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Türkmenlere siz mi sahip çıkıyorsunuz. Yurtdışı Akraba Topluluklar Başkanlığı'nı kuran AK Parti'dir. Yurtdışında yaşayanlara sahip çıkan biziz. Konuşmanıza bölücülük tohumları ekmeyiniz. Biz Arap'ı da Türkmeni de severiz, yaradılanı yaradandan ötürü severiz" diye konuştu.

Özel, kendisine laf atan MHP'li milletvekillerine, "Fazla zıplamayın" dedi. IŞİD'in terör örgütü olduğunu belirten Özel, "Bunu Hükümetin bütün yetkilileri de söylemektedir. Onlara kim yardım ve yataklık yapıyorsa, onların da cezasını çekmesi gerekir" diye konuştu.

Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen Oğan, "Bölücü kimdir biliyor musunuz? Meydanlara çıkıp, 'insanların mezhebi şudur, geçmişi şudur, etnik kökeni şudur' diyendir bölücü olan. Bölücülüğün daniskası, birilerine Zaza, birilerine Alevi diyendir" dedi.

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, kürsüdeki konuşmasına, bir çok dilde "Hayırlı sabahlar, iyi günler" diyerek başladı.

IŞİD'in Musul'u işgal ettiğini, İstanbul'u fethetmekten bahsettiğini ifade eden Öner, laf atan AK Parti'li milletvekiline, elini kürsüye vurarak, "Sen gel, burada konuş, yiğitsen gel cevap ver" yanıtını verdi. Öner, "Niye IŞİD'in aleyhinde değilsiniz? İstanbul'da kaç mescit IŞİD'e yardım topluyor" dedi.

AK Parti'li Özel, Öner'in camilerde IŞİD'e yardım toplandığını söylediğini, ancak bir tane cami ismi veremediğini kaydetti.

-"Bağırınca çağırınca zücaciye dükkanına giren fil gibi davranırsınız"

AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, daha önce IŞİD konusunda 5 tane önerge verildiğini ve bu önergelerin dedikodu tarzında hazırlandığını söyledi.

Önergede, IŞİD'e kaç kişinin katıldığı konusunda bilgi olmadığını belirten Bostancı, IŞİD'e Türkiye'den katılanların sayısının sadece 400 olduğunu bildirdi.

"(Türkiye IŞİD'in ortağı) Böyle bir mantık çıkartmak mantıksızlıktır" diyen Bostancı, IŞİD üzerinden AK Parti'ye laf söylemek sözkonusu olduğu zaman tiyatrovari, saldırgan bir biçimde konuşmalar yapıldığını kaydetti.

Bostancı, kendisine laf atan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'a, "Kim daha çok bağırırsa partisinde yükselecek. Siz de bağıra bağıra yükseldiniz, aynı yolda devam ediyorsunuz. Bağıran çağıran, sürekli yerinden laf atan kişinin kendi partisine de faydası olmaz. Bağırınca çağırınca zücaciye dükkanına giren fil gibi davranırsınız" diye seslendi.

Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Siz bu muhalefetinizi devam ettirdiğiniz sürece, bu millet sizi iktidar yapmaz. Eğer siz Başbakanı anlamak istiyorsanız, dünkü Maltepe mitingine bakın. Dünyada eşi benzeri var mı? 2.5 milyon insanı toplayacaksınız orada. Silah zoruyla mı, parayla mı toplandı o insanlar orada?. Her olayda Türkmenleri gündeme getiriyorsunuz. Türkmenlere giden yardım tırlarını durduran zihniyet ile berabersiniz. Milliyetçilik bu mudur?" dedi.

-Yoklama sonrası kavga

TBMM Genel Kurulu'nda yoklama sonrası iki milletvekili arasında yumruklu kavga çıktı. Kavganın büyümesi ve çok sayıda milletvekilinin karışması nedeniyle birleşime ara verildi.

Genel Kurul'da MHP'nin grup önerisinin oylanması öncesinde CHP'nin talebi üzerine elektronik yoklama yapıldı. Elektronik oylamaya katılamayan, ancak pusula gönderen milletvekillerinin isimlerinin okunması üzerine bazı AK Parti milletvekilinin salonda bulunmadığı ve toplantı yeterli sayısının olmadığı belirlendi. Bu duruma bazı muhalefet milletvekilleri tepki gösterirken, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak "sahtekarlar" diye bağırdı.

Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı da Uzunırmak'ı uyararak, sözlerine dikkat etmesini istedi ve toplantı yeter sayısı olmadığı için birleşime 15 dakika ara verdi.

Bu sırada Genel Kurul Salonu'nun iktidar kulisine çıkan kapısının önünde AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile MHP'li Uzunırmak arasında tartışma başladı. Tartışma kısa sürede yumruklu kavgaya dönüştü. Diğer AK Parti ve MHP milletvekilleri de buraya gelerek, kavgayı ayırmaya çalıştı. Bu sırada Uzunırmak ve Şahin salondan çıkarıldı. Ancak AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin birbirlerine yönelik sözlü kavgası kısa süre sonra çok sayıda milletvekilinin karıştığı yumruklu kavgaya dönüştü.

Meclis Başkanvekili Bahçekapılı da kavganın büyümesi nedeniyle başkanlık divanından inerek, milletvekillerinin bulunduğu bölüme geldi. "Kavga etmeyin" diye bağıran Bahçekapılı da milletvekillerini ayırmaya çalıştı. Milletvekillerinin sakinleştiği ancak sözlü atışmaların sürdüğü bir sırada kavga yeniden başladı. Çok sayıda milletvekili birbirlerinin üzerine yürüyerek yumruk ve tekme atmaya başladılar. Bu sırada MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da bazı milletvekilerinin yumruklarına hedef oldu. Grup Başkanvekilleri ve bazı milletvekilleri ile salonun milletvekilleri bölümüne inen Meclis Başkanvekili Bahçekapılı, kavgayı ayırmak için çaba gösterdi.

Araya giren milletvekillerinin güçlükle sakinleştirdiği kavga sonrasında Meclis Başkanvekili Bahçekapılı tüm grup başkanvekillerini odasına çağırdı.

Kavgaya karışan milletvekillerinden MHP'li Ali Uzunırmak'a kulis bahçesinde sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalede bulunuldu. Uzunırmak daha sonra Meclis kampüsü içindeki TBMM Sağlık Merkezi'ne gitti. AK Parti'li Mustafa Şahin'e de Başkanlık Divanı'nın arkasındaki bölümde sağlık görevlilerince müdahalede bulunuldu.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, aranın ardından birleşimi açtı. Bahçekapılı, Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için görüşmelere devam edilemeyeceğini belirterek birleşimi, yarın saat 13.00'te toplanmak üzere kapattı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner118

banner113

TUS birinci dönem ek yerleştirme sonuçları...
ÖSYM tarafından, 2018 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı birinci dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Haberi Oku