Güncel:
Yorum Yap Yazdır
Yok Denilen BBP Van İl Başkanı İstifa Etti
 BBP Van İl Başkanı Emin Muçir, CHP gibi bir parti ile aynı safta olmaktan rahatsızlık duyduğunu söyleyerek Başbakan Erdoğan'ı destekleyeceklerni söyledi. Erdoğan'ın Van ziyareti sırasında "Van'da BBP bizi destekleyecek" sözleri büyük yankı uyandırmıştı. Daha sonra Büyük Birlik Partisi tarafından reddedilen başkan istifasını sundu.
 
BBP Van İl Başkanı Emin Muçir parti binasında yapmış olduğu duyuruda , "31 Temmuz 2014 tarihinde Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan şehrimizi ziyaret etmişlerdir. Bu süreçte BBP Genel Merkezi'nin Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini deklare etmesi, tabanımızda çok büyük isteksizlik oluşturmuştur. Bu rahatsızlığı hissedenlerden biri de Van İl Teşkilatı olmuştur. Bugüne kadar hep millet iradesinin beraberinde bulunan BBP'nin politikasına, dik duruşuna zıt olarak, dışarıdan dayatılan biri ve halkın tanımadığı, Türk milletine hiçbir hizmeti olmayan, İstiklal Marşı'nı bile doğru okuyamayan bir adaya takviye olmamız mümkün değildir. Ayrıca 80 yıldır mukaddesatımıza, tüm milli manevi değerlerimize yabancı olan, mabetlerimizi ahıra çeviren, Kur'an kurslarını kapatan CHP zihniyetiyle aynı karede görünmekten utanç duymaktayız" diye belirtti .
Dün T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile duruşlarını ifade etmek niyetinde olduğunu açıklayan Muçir, "Sağ olsun lütuf gösterip bizleri itiraf ettiler. Bizler de kendilerine minnettar olduğumuzu beyan etmek isteriz. Daha akabinde BBP eski Van İl Başkanımız ve şimdi AKP - AK Parti Edremit ilçe Başkanı olan sayın Halis Bayramoğlu, bana ismimin anons edilmesinde ve platformda görünmenizde bir sakınca olup bulunmadığı sordular. Ben de kendilerine hiçbir sakıncası bulunmadığı , birilerinden icazetle burada bulunmadığımı, vatandaşın iradesine saygımdan binaen platforma çıkarak Van halkını selamlamak istediğimi söyledim . Bunun yazılı ve görsel basında yayılmasından akabinde birilerinin etekleri tutuştu. Sayın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ve teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar'ın açıklamalarındaki hem Sayın Başbakanımıza hem de şahsıma gercekleşen isnat ve hakaretleri kınıyor, bunun değerlendirilmesini milletimin vicdanına bırakıyorum. Sayın Mustafa Destici ve Yardımcısı Haşim Yanar'ın açıklamaları sadece kuru iftiradan ibarettir. Sayın Başbakanı, şahsım üzerinden kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalıştıkları gün gibi aşikardır. BBP yönetiminin ifadeleri, sadece ezber ve hakikat dışı açıklamalardan ibarettir" olacak şekilde açıkladı .

1995 yılından bu yana BBP'nin il ve merkez ilçelerinde görev yaptığını açıklayan Muçir, "Son 3 yıldır da hem Van il başkanlığı hem de MKYK üyesi olarak görev yaptım. Dün BBP Genel Merkezi tarafından şahsıma yönelik rencide edici bu beyanatlar şahsımı ve mensubu bulunduğum BBP tabanını derinden yaralamıştır. Genel başkan yardımcısı Haşim Yanar'ın şahsımı tanımadığını beyan etmesi bana göre gayet doğaldır. Zira hangi teşkilatı ya da BBP mensubunu tanıyor ki, beni de tanıyor olsun! Haşim Yanar bunu unutmasın ki ben bu teşkilata bu davaya İkinci yılımı verdim. Haşim Yanar kim ki, İkinci senelik teşkilat mensubu ve son üç yıldır Van il başkanlığı ve MKYK üyeliği yapmış bir insanı tanımıyor? Sayın Mustafa Destici'den aşağıda soracağım sorulara kamuoyu önünde yanıt beklemek en doğal hakkımdır. İl başkanı değilsem en son tarafıma 18 Temmuz 2014 tarihli teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar imzasıyla gönderilmektde olan takviye genelgesi ne diye gönderildi? Sayın Destici basın açıklamasında mahalli seçimlerde muvaffakiyetsiz olduğundan dolayı 'biz görevden aldık' diyor. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Haşim yanar ise, tekrar dün yapmış olduğu duyuruda İkinci Mayıs 2014 tarihinde Van il teşkilatının fesih edildiğini ifade etmiştir. Genel başkan 'görevden aldık' diyor, yardımcısı 'teşkilatı feshettik' diyor. Acaba hangisi doğru konuşuyor? Genel başkanla yardımcısının sebep birbirinden haberi yok? Genel başkan, mahalli seçimlerde muvaffakiyetsiz olduğumuz için görevden alındığımı söylüyor, ben de Sayın Destici'ye soruyorum, sen Sivas'ı kaybettin, Sivas'la birlikte İkinci belediyesi mevcut bulunan BBP'yi beş belediyeye düşürdün. Başarısız olan ben miyim genel merkez mi? Sayın Destici, kendi memleketin olan Eskişehir'de Türkiye ortalamasının altında oy aldığınız halde siz sebep Yalçın Topçu gibi istifa etmediniz? Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hasan Hüseyin Bozok sebep görevden alındı? MKYK üyesi sayın Metin Gündoğdu sebep disipline sevk edildi? Alperen Ocakları Genel Başkanı sebep görevden alındı? Muş il başkanı sebep istifa etti? Hepsi de politikanıza karşı olduklarından binaen mı?

Sayın Destici bu demektir ki size karşı açıklama yapan hata siyasetinizden binaen fikir beyan eden her kim varsa onu rencide edip susturmaya çalışıyorsunuz. Gerçek diktatörlük bu olsa ihtiyaç . Sayın Destici'ye sormak isterim. Malumunuz Van büyükşehir oldu. Van gibi çok büyük bir şehirde teşkilatı kurma gücün ve iraden varsa buyur gel teşkilatı kurun da görelim samimiyetinizi. Ama iddia ediyorum siz bu teşkilatı Van'da kuramazsınız. Ancak il başkanı değilsem, tarafıma gönderilmektde olan faksların hepsinde şahsıma yönelik ifadelerde hep il başkanı ve MKYK üyesi yazmaktadır. Teşkilat feshedildiyse veya görevden alındıysam bir genel merkezin bunu yazılı olarak kamuoyuna bildirmesi ve şahsıma tebliğ-tebellüğ etmesi gerekmez miydi? Sayın Destici tarafıma gönderilmektde olan 18.07.2014 tarihli ve 2014/408 sayılı takviye genelgesinde f şıkkında aynen şu ifadeler geçmektedir: 'toplumumuz için en mühim tehlike olan Milli, İslami ve ahlaki yozlaşmanın önüne geçecek tedbirlerin alınmasını kesinlikle sağlayacak bir Cumhurbaşkanı.' Simdi sayın Destici'ye sormak arzu ediyorum . Desteklediği Cumhurbaşkanı adayı, 'başörtüsü teferruat ve gelenektir' diyor. Ben de sayın Destici'ye soruyorum. Siz aynı dönemde bir ilahiyatçısınız. Başörtüsü bir gelenek midir yoksa Allah'ın (c.c.)n emri midir? İkinci senelik bu hareket boyunca ve şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu liderliğindeki 17 senelik zamanda hep dik durduk, doğruları söyledik, doğruların beraberinde ortam aldık, taraflı tarafsız herkesten saygı gördük. Ama son zamanlarda kendimizi anlatamayacak duruma geldik, böyle giderse bu harekette kimsenin kalmayacağını üzülerek görüyoruz. Son olarak düne kadar da gururla şerefle taşıdığım BBP Van İl Başkanlığı görevini bugünden bu yana genel merkezin yalan ve isnat dolu açıklamalarından binaen bıraktığımı kamuoyuna saygıyla duyuruyorum" olacak şekilde ifadeler kullandı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner118

banner113

TUS birinci dönem ek yerleştirme sonuçları...
ÖSYM tarafından, 2018 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı birinci dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Haberi Oku