Şeker hastalarına mucizevi sebze

Şeker hastalarına mucize gibi fayda edecek bir sebze ortaya çıktı. Çok evlerimizde göremediğimiz bir sebze olan kuşkonmaz'ın şeker hastaları başta olmak üzere bir çok faydası olduğu söylendi. Kuşkonmaz sebzesinin bin bir derde deva faydaları haberimizde...

 Kuşkonmaz çok alışkın olmadığımız ancak aslında günlük beslenmemizin içerisinde olması gereken harika bir sebze. Yaklaşık 5 bin yıl önce Mısır'da yetiştirilen kuşkonmazın faydaları da saymakla bitmiyor.

Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger "Yeşil kuşkonmaz öncelikli olarak antioksidan ve folik asit yönünden zengindir. Ayrıca iyi bir C vitamini ve K vitamini kaynağıdır" diyor.
5 çubuk kuşkonmaz 25 kkalori enerji içerir. Yani çok besleyici olmasının yanı sıra çok da hafiftir, kilo verme diyetlerinde rahatlıkla tüketilebilir.

KAN ŞEKERİNİ DÜZENLEMEYE YARDIMCI OLUYOR
Özger'e göre; glisemik indeksinin düşük, posa içeriğinin yüksek olmasından dolayı kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olan kuşkonmaz, diyabet hastaları için oldukça yararlıdır.
Tüm bu faydalı özelliklerinden dolayı şeker hastaları kuşkonmazı düzenli olarak tüketmelidir. İyi bir antioksidan kaynağıdır ve kanser, katarakt ve diğer göz sorunlarını önlemeye yardımcı olabilir.
Haberler