GÜNÜN MANŞETLERİ


Üniversiteye giriş sınavı kalkacak mı?

Üniversiteye giriş sınavı kalkacak mı?

25.03.2012 12:15:33

Başbakan Erdoğan üniversiteye hazırlanan milyonlarca gence ve ailesine de müjdesi verdi. Erdoğan Üniversiteye sınavsız girilebilmesi için çalışma yaptıklarını açıkladı.

Erdoğan, “Özel okullar, ders kitapları ve bedava pad uygulamalarının dışında bırakılmaktan şikayetçi. Onları da kapsayacak bir uygulama mümkün mü?” sorusunu şu yanıtı verdi:

Özel okullardan hizmet alımı yapacağız

“Değerlendirebiliriz. Ancak özel okullara yeni imkânlar doğacak. 4+4+4 sistemi nedeniyle yeni binalara ihtiyaç olacak. Okul yapma konusunda büyük bir fatura var. Özel okullardan hizmet alma noktasındayız. Danıştay bozmuştu. Yeniden çalışma yürütüyoruz. Bunu da ilk kez açıklıyorum. Üniversite giriş sınavlarını da üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. İnsanların ellerindeki son imkânları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz. Ben bazı büyük dershanelerle konuştum. Kendileri “Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz” dediler. “

CHP’de hala 28 Şubat iradesi var

Erdoğan CHP’nin 4+4+4 tasarısını protesto için Tandoğan Meydanı’nda ‘Grup toplantısı’ yapma kararını da eleştirerek şu değerlendirmeleri yaptı: Grup toplantısı Meclis’te yapılır. Tandoğan’daki mitingdir. Varsın mitingini yapsın. 4+4+4 halkımızı memnun edecek. Sayın Bahçeli destek veriyor. “İmam hatipleri birlikte açalım” diyor. “Buyursunlar beraber açalım” diyorum. CHP’nin tavrının nedeni, gizli gündemlerindeki 28 Şubat’ın koyduğu iradedir. O bozuluyor.”

haberevet.comEtiketler : üniversite sınavı

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

yıldız / gaziantep
26 Mart 2012 Pazartesi - 17:22

peki sınavsz unıvrstey diploma puanı ilemi gırılcek

selvı / konya
26 Mart 2012 Pazartesi - 15:51

bence çok guzl bır duşunce seneye kalksın mumkunse

VİDEO GALERİ


SİTE YAZARLARI

FOTO GALERİ

ALINTI YAZARLAR